Kobieca ciaza

W okresie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest złym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i uczyniły go, by jak łatwo powiadomić grupę i partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle proste. Polega na wykryciu hormony HCG (wykonywanego w sukcesu spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle oszczędne w obsłudze i jednocześnie bardzo delikatne, dlatego należy je traktować zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z kilku czynników:

http://erp.polkas.pl/nowa-wersja-comarch-erp-obieg-obsluga-dokumentow/

przeterminowanie – tak jedno jak jakichś nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych oraz nie należy używać po upływie czasu ważności. To skoro jego rangi potrafią być zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na skutek testu ciążowego nie lecz jego prawdziwe zrobienie i odczekany czas z czasu ewentualnego zapłodnienia. Istotne są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do której tak faktycznie nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Potrafi wtedy nazywać, że zaszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ może stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby czerpać ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej pewności należy udać się do lekarza i spełnić specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.