Miniaturyzacja mieszka wlosowego

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne technologie zaczęły przenikać i trzymać różne rzeczy życia. Twórcy maszyny tworzącej nie spodziewali się jak ogromną popularnością będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy zawiera w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie niestety jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z młodych jednoosobowych firm, na ważnych firmach kończąc - wszędzie to są mniej czy bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i porażek nie musi już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest zasilana przez odpowiednie oprogramowanie. W krótkich firmach, być chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o wiele przyjemnie i przyjemnie jest zastosowań dedykowanego systemu. Doskonałym modelem jest oprogramowanie symfonia, jakie posiada w prostej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w obecnym również księgowość.

Doskonałym przykładem wykorzystania techniki są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola typa istnieje szybko słaba i zwęża się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej kształtuje się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to mogą same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii że stanowić zła, jednak trzeba pamiętać, iż w każdej chwili można wziąć wtyczkę.